Мін'юст зробив неможливим реєстрацію подвійних договорів оренди землі - Сукманова.

07.11.2017
-327.png

Міністерство юстиції запровадило механізм автоматичного обміну даними між реєстром майнових прав та Госгеокадастром, який унеможливить реєстрацію подвійних договорів оренди землі, оскільки реєстратор просто фізично не зможе цього зробити.

Про це повідомила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова, пише AgroPolit.com.

«Однією з головних причин виникнення конфліктів в аграрному секторі є існування подвійних договорів оренди землі. Ситуації, коли двоє орендарів заявляють про свої права на один і той же ділянку і обидва показують документи на нього, на жаль, не рідкість», - зазначила Олена Сукманова.

За її словами, перед тим як оформити будь-який договір оренди землі, реєстратор повинен переконатися, що право оренди землі не було зареєстровано у відділі земельних ресурсів, де до 2013 р. реєстрували відповідні договори.

«Для перевірки реєстратор зобов'язаний надіслати запит в Госгеокадастр і отримати відповідь, що ділянка не орендується, відсканувати його і внести до реєстру. Але на практиці реєстратори або не направляють запит, або не чекають відповіді, а то і не знають, що така відповідь має бути надана і повторно реєструють договір оренди земельної ділянки, який вже орендується», - повідомила заступник міністра.

Олена Сукманова підкреслила, що як наслідок, у одного і того ж паю з'являються два орендаря, які часто силовими методами, із залученням охоронних фірм та інших осіб починають вирішувати, хто має право обробляти цю землю і збирати врожай.

«Щоб вирішити цю проблему ми ввели на технічному рівні автоматичний обмін даними між нашим реєстром майнових прав та Госгеокадастром. Тепер реєстратор фізично не може завершити процедуру внесення даних і закрити розділ в реєстрі, поки автоматично не «підтягнуться» дані від Госгеокадастра про наявність чи відсутність реєстрації земельної ділянки», - повідомила Олена Сукманова.

За її словами, більше не потрібно сподіватися на порядність, законослухняність і педантичність реєстраторів.

«Крім того, це технічне нововведення є черговим кроком Мін'юсту в боротьбі з тими, хто захоплює агропідприємства. Автоматичний обмін даними між реєстрами звузить можливість для рейдерських захоплень, адже саме подвійні договори оренди часто використовуються рейдерами як інструмент старту атаки на фермерські господарства», - підсумувала Олена Сукманова.

 

 

Джерело: Latifundist

Поділитись:
Розмістити оголошення