Депутати визначилися з шляхом розвитку земельної децентралізації.

30.10.2017
-326.jpg

Земельна децентралізація в Україні буде відбуватися по депутатському сценарієм, який передбачає передачу землі за межами населених пунктів всіх громад.

Про це повідомляється в матеріалі AgroPolit.com.

Такий варіант законопроекту підтримав аграрний комітет на останньому засіданні. Депутати обирали з двох варіантів: урядовий і їх варіант №7118-1.

«Віце-прем'єр-міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко активно наполягав на тому, щоб парламент зробив базовим законопроектом саме урядовий. Документ передає радам тільки об'єднаних громад функції розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів (крім земельних ділянок під державними об'єктами), а також - зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності. Важливо, що зазначені земельні ділянки у власність не передаються. При цьому в ньому залишалася лазівка ​​про можливу передачу в комунальну власність, але (тут увага) виключно за розпорядженням голови відповідної ОДА (в кращих традиціях радянської практики)», - йдеться в матеріалі.

Разом з тим щодо депутатського законопроекту Геннадій Зубко висловлювався несхвально: він містить неоднозначні норми, які ускладнять процес голосування.

Учасники засідання відзначили, що землю отримають по урядовим сценарієм тільки об'єднані громади. А це взагалі не те, що прем'єр Володимир Гройсман обіцяв на зорі запуску децентралізації: в застопореному парламентом законопроекті землі за межами населених пунктів повинні були отримати всі органи місцевої влади.

«Саме через революційності цього законопроекту його і поставили на паузу. Думаючі депутати («батьки» земдецентралізаціі), щоб хоч якось зберегти обличчя перед громадами (там люди думають, як би вважали у владі), зареєстрували більш-менш компромісний законопроект, який врятував частину норм одіозного. Так з'явився альтернативний №7118-1, який гарантує передачу землі всім громадам без винятку», - пише AgroPolit.com.

Тепер підтриманий депутатами законопроект передадуть до сесійної зали і Рада голосуватиме.

На думку народного депутата, голови аграрного парламентського підкомітету з питань вдосконалення структури державного управління у сфері агропромислового комплексу, інновацій та з питань базових галузей в агропромисловому комплексі Валентина Дідича, таке рішення було очевидним.

«Наше завдання - допомогти тому, щоб в Україні виростали справжні господарі, а умови господарювання були максимально чесними і сприятливими. Депутатський законопроект не вводить насильницьку земельну «колективізацію», на відміну від урядового. Він дозволяє територіальним громадам бути господарями на своїй території, незалежно від того, об'єднана вона чи ні», - пояснив він.

Також Валентин Дідич зазначив, що прийняття рішення про ту чи іншій території не буде обмежуватися результатом засідання. Вони будуть виноситися на розгляд територіальних громад, будуть практикуватися громадські слухання, впроваджуватися державний контроль за дотриманням законодавства в земельних питаннях. Депутатський законопроект підтримали майже всі члени аграрного комітету. Можливо, як було сказано авторами урядового документа, він дійсно складний, але продуманий і серйозний.

 

 

Джерело: Latifundist

Поділитись:
Розмістити оголошення